Dom w Tailandii

Kupujemy dom...

Kupno domu w Tajlandii

- poważny interes i dobra inwestycja.

Szukasz domu twoich marzeń w cieplejszym klimacie?
Tajlandia , w ostatnich latach zaczęła przejmować tradycje krajów takich jak Hiszpania czy Francja jeżeli chodzi o drugi dom w ciepłym kraju. Ta cześć Tajlandii, która według prognoz będzie miała największy wzrost jeżeli chodzi o ekonomię turystyczną to Eastern Seaboard, obszar na wschód od Bangkoku i na południe w kierunku Kambodży, tam gdzie nasze inwestycje są położone. To tu istnieje dobrze rozbudowana infrastruktura, najlepsza komunikacja, pola golfowe, fantastyczne wyspy i piękna przyroda.

Czego poszukujesz?
Zanim zaczniesz szukać twojego nowego domu to usiądź na chwilę i zastanów się nad tym co tak naprawdę chcesz, jakie masz potrzeby dzisiaj, jakie będą one jutro a może i pojutrze. Może powinieneś spisać swoja listę marzeń, ze szczegółami twojego przyszłego domu i najbliższego jego otoczenia, typ domu, ile sypialni, itd. Ile możesz zainwestować? Kiedy chcesz tam zamieszkać? Chcesz twój dom wynajmować innym ludziom? Jaki typ domu chcesz mieć – segment, mniejsze bungalow czy luksusową willę? A może apartament? Jaka lokalizacja: Bangsaen, blisko pól golfowych, shoppingu, restauracji, barwnego życia nocnego czy blisko wymarzonej plaży w malutkim tajskim miasteczku Mae Phim, ale i tak nie dalej niż 2 godziny od Bangkoku i lotniska?

Okolice
Znalezienie miejsca które spełnia większość twoich oczekiwań naturalnie było by najlepsze. Niestety od czasu do czasu trzeba dokonać wyboru - bliżej miasta czy bliżej przyrody – nie zawsze da się wszystko połączyć. Podamy tobie listę czynników które mogą decydować przy wyborze lokalizacji. Dopisz sobie pozostałe, które ty uważasz jako ważne.

* Komunikacja
* Odległość do lotniska
* Atrakcje turystyczne
* Plaże, wyspy
* Pola golfowe
* Nurkowanie
* Możliwość dobrych zakupów
* Restauracje
* Bezpieczność

Dom
Jaki typ domu byś chciał mieć? Tu na pewno twój budżet ma coś do powiedzenia, ale jest tez kilka innych czynników które powinieneś wziąć pod uwagę:

* Typ domu – większy czy mniejszy, wolno stojący, segment czy może apartament
* Parterowy czy piętrowy
* Liczba sypialni i łazienek
* Altana, balkon czy taras
* Wyposażenie i usługi na osiedlu
* Basen
* Oferta serwisu twojego domu

Wyposażenie kuchni oraz sprzęt AGD
Podstawowe wyposażenie kuchni: szafki, blaty, zlewozmywak z armaturą jest wliczone w cenę domu. Sprzęt AGD, taki jak kuchenka elektryczna, okap kuchenny, lodówka i zamrażarka jest tez wliczona w cenę. Za dodatkową opłatą możesz zamówić sobie kuchnię lub łazienkę według własnego projektu lub własnego życzenia.

Meble
W Tajlandii jest wiele firm zajmujących się wyposażeniem wnętrz oraz dużo różnych sklepów meblowych. Jesteśmy w stanie polecić tobie zarówno sklepy z atrakcyjnymi cenami jak i te bardziej ekskluzywne. Z reguły jest tak, że meble produkowane lokalnie są dobrej jakości i warte swojej ceny a meble importowane mogą być stosunkowo drogie. Współpracujemy tez z lokalną, ale szwedzką firmą która zajmuje się wyposażeniem wnętrz w europejskim stylu. Mogą tobie pomóc z wyposażeniem kuchni, meblami, firankami itp.

Klimatyzacja
Dostaniesz ofertę dodatkowego wyposażenia domu, powyżej standardowego wyposażenia aktualnego typu twojego domu. Możesz sobie wybrać dokładnie ten typ klimatyzacji który pasuje twoim wymaganiom lub potrzebom najlepiej. Mamy wybrany asortyment cichych i ekonomicznych urządzeń które możemy dostarczyć po atrakcyjnych cenach. Jeżeli chcesz sam je kupić lub zainstalować, możemy ci podpowiedzieć o czy powinieneś pamiętać.

Pozostały serwis
European Service Center jest naszym rozwiązaniem, który daje tobie możliwość otrzymania pomocy z tymi praktycznymi czynnościami które wiążą się z przeprowadzką do Tajlandii i twoim pobytem lub pobytami tam. Wynajem samochodu, transport mebli, otworzenie konta bankowego, telefon, kablówka itd…

Roczny koszt utrzymania
Posiadanie domu w Tajlandii jest wiele tańsze niż w Polsce. W miesięcznej opłacie do wspólnoty wliczone są koszty personelu obsługującego osiedle (recepcja, ogrodnik, gość od basenu, ochrona). Wybraliśmy trochę wyższy poziom serwisu niż inne lokalne osiedla, świadomi tego że my, „cudzoziemcy” stawiamy barierkę trochę wyżej jeżeli chodzi o środowisko, czystość, porządek, bezpieczeństwo, a w ogóle jeżeli chodzi o serwis. Koszt utrzymania domu w Tajlandii składa się z kilku czynników, takich jak udział w koszcie utrzymania terenów wspólnych, koszt „opieki” nad domem, media oraz dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie, telefon/Internet, TV itp.

Największym wydatkiem są koszty utrzymania terenów wspólnych na osiedlu. Zależnie od osiedla, jego powierzchni, wielkości basenów oraz innych szczegółów które mają wpływ na koszty utrzymania, wynoszą one od 200 do 300 PLN miesięcznie (przy kursie 0,075 PLN/Baht). Za tą kwotę pracownicy administracji osiedla zapewniają nam że basen będzie utrzymany w odpowiednim stanie, że trawniki będą podlewane i koszone, drzewa, krzewy i kwiaty odpowiednio pielęgnowane. Ponadto zapewniona jest obsługa w recepcji osiedla oraz jego ochrona.

Opiekę nad domem, przede wszystkim podczas naszej nieobecności w Tajlandii najwygodniej jest rozwiązać podpisując umowę serwisową z European Service Center. Koszt takiej umowy zależny jest od zakresu obsługi oraz jej częstotliwości. Za media płacimy według zużycia, im więcej korzystamy z wody i prądu tym więcej płacimy.
Kupno domu w Tajlandii - poważny interes i dobra inwestycja. Szukasz domu twoich marzeń w cieplejszym klimacie? Tajlandia , w ostatnich latach zaczęła przejmować tradycje krajów takich jak Hiszpania czy Francja jeżeli chodzi o drugi dom w ciepłym kraju. Ta cześć Tajlandii, która według prognoz będzie miała największy wzrost jeżeli chodzi o ekonomię turystyczną ...
Jest wiele zalet kupna nowego domu w Tajlandii. Całokształt osiedla, dostępna infrastruktura, architektura oraz wyposażenie domów - to wszystko dostosowane jest do wymagań mieszkańców z Europy. Domy są nowoczesne, widne i przestrzenne, zaprojektowane tak, by życie w nich było wygodne i bezpieczne. Fakt, że budowane są z zastosowaniem skandynawskich standardów zapew ...
Z zasady nie ma możliwości uzyskania kredytu na inwestycje w nieruchomości w Tajlandii. Nasze, krajowe banki nie dają kredytów na nieruchomości poza Unią Europejską, a w Tajlandii z reguły banki nie dają kredytu obcokrajowcom. Ale jak zwykle, nie ma reguł bez wyjątków. Przedstawiam krótko jeden z nich: Kupując apartament z pełnym prawem własności, istn ...
UWAGA: Poniżej przedstawione informacje są aktualne w dniu umieszczenia ich na naszej stronie i mogą ulegać zmianom. Polecamy osobiste skontaktowanie się z placówką dyplomatyczną Tajlandii: Ambasada Królestwa Tajlandii ul. Willowa 7 00 - 790 Warszawa, Tel: +48 (22) 8492655, 8496414, 8491406, 8494730; Fax: +48 (22) 8492630 Wydział Konsularny Tel: +48 (22) 8492655 Fax: +48 ( ...
Projekt i realizacja: Arena Internet & LansNet