Dom w Tailandii

Jak kupić

Jest wiele zalet kupna nowego domu w Tajlandii.

Całokształt osiedla, dostępna infrastruktura, architektura oraz wyposażenie domów - to wszystko dostosowane jest do wymagań mieszkańców z Europy. Domy są nowoczesne, widne i przestrzenne, zaprojektowane tak, by życie w nich było wygodne i bezpieczne. Fakt, że budowane są z zastosowaniem skandynawskich standardów zapewnia, że zrobiono wszystko, by inwestorzy czuli się bezpieczni, nie tylko podczas budowy, ale i przez wiele przyszłych lat.

Jak wygląda proces kupna?

Zaczynamy od lokalizacji. To może być jedna z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć. Do wyboru jest wiele miejsc w Tajlandii, ale my polecamy nasze trzy lokalizacje: Bangsaen, Mae Phim lub Pattaya. Kolejnym krokiem jest wybór typu domu: apartament, segment czy wolno stojący? Na którym z osiedli? Chętnie pomożemy odpowiedzieć na wasze pytania, możemy udostępnić plany domów i osiedli.

Rezerwacja

Po wyborze domu oraz lokalizacji podpisujemy umowę wstępną. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że dana nieruchomość nie zostanie sprzedana innej osobie. Wszystkie nasze umowy są dwujęzyczne, w języku polskim i w języku angielskim. Po podpisaniu umowy wstępnej masz tydzień na wpłacenie pierwszej raty na konto dewelopera. Pierwsza rata wynosi 170 000 Baht (niecałe 17 000 PLN). Jest to opłata za dokonaną rezerwację i w pełni podlega odliczaniu od kwoty należności za dom, według umowy, którą później będziemy podpisywać. Pierwsza rata nie jest zwracana w przypadku ewentualnej rezygnacji z kupna domu. Jeżeli masz ochotę wybrać lokalizację twojego przyszłego domu na miejscu, w Tajlandii, to dlaczego nie… Istnieje możliwość zorganizowania kilkudniowej podróży do Tajlandii, aby przekonać się na miejscu.

Podpisanie umowy

45 dni po podpisaniu umowy wstępnej podpisujemy umowy na budowę domu oraz dzierżawę wieczystą gruntu. Umowy te mogą być podpisane, zależnie od woli klienta, w Polsce lub w Tajlandii. Wpłacamy też drugą ratę, 50% kwoty umownej (pomniejszoną o pierwszą ratę). Po podpisaniu umów oraz potwierdzeniu wpłaty drugiej raty dostaniesz kompletną dokumentację budowlaną twojego domu. Jesteś teraz właścicielem domu oraz dzierżawcą wieczystym gruntu. Umowa dzierżawy wieczystej na 30 (+ 30 +30) lat jest rejestrowana w lokalnym Land Office.

Dalsze płatności

Gdy dom jest już pod dachem, wpłacasz następne 25%. Planowany, maksymalny termin realizacji wynosi 18 miesięcy, ale zależnie od osiedla może też być nieco krótszy. Dajemy tobie możliwość śledzenia postępu budowy domu i osiedla przez internet. W momencie, gdy dom już jest wykończony wpłacasz następne 20% oraz ustalamy termin odbioru budowlanego. Ostatnie 5% wpłacasz po odbiorze i po usunięciu ewentualnych usterek wykrytych podczas odbioru.

Harmonogram

Przy nowopowstających osiedlach planowane jest, że prace z przygotowaniem gruntu trwają około 4 miesięcy, a budowa domów od 9 miesięcy do półtora roku, zależnie od typu domu. Dokładny harmonogram dotyczący twojego domu oraz osiedla jest ustalany przy podpisywaniu umowy.

Dodatkowe koszty

Wszystkie podane ceny są cenami w tajskich Baht, plus tajski VAT (7%), o ile nie podano inaczej. Koszt zarejestrowania w odpowiednich tajskich urzędach umowy kupna oraz umowy dzierżawy wynosi około 20 000 Baht (2000 PLN).

Wspólnota

Na każdym osiedlu powstaje wspólnota, która podejmuje decyzje w sprawach codziennych, dotyczących osiedla oraz dba o mieszkańców osiedla. Organizuje też wspólne imprezy na osiedlu lub wycieczki.

« powrót Kupujemy dom...
Projekt i realizacja: Arena Internet & LansNet