Dom w Tailandii

Pogoda w Tajlandii

Klimat w Tajlandii jest wart osobnej opowieści...
Pogoda jest zależna od sezonów monsunowych oraz od miejsc, w których przebywamy. Różna jest nie tylko na południu i północy kraju, ale też na wybrzeżach Tajlandii. Mamy do wyboru wybrzeże zachodnie (west coast), wybrzeże wschodnie (east coast) i jeszcze jedno wybrzeże wschodnie (eastern seaboard). Ogólnie patrząc, Tajlandia ma trzy pory roku. Dla nas, osób przybywających z naszego klimatu, zmiany pór roku prawdopodobnie będą mało zauważalne. Będziemy uważali, że klimat jest ciepły i w miarę wilgotny.

W naszym rejonie, Eastern Seaboard, pora deszczowa, która zaczyna się w czerwcu i kończy się w październiku, jest prawdopodobnie najmniej „deszczowa” w Tajlandii. Sporadycznie deszcz pada dłużej niż parę godzin na dobę i najczęściej w nocy. Jednak godzinne burze późnym popołudniem, kilka razy w tygodniu, nie powinny nas zaskoczyć. Temperatura w dzień utrzymuje się od 25º do 32º. Woda w morzu jest ciepła, powyżej 20º, ale niestety bywa czasami mało przejrzysta ze względu na spływającą wodę deszczową i fale.

Od listopada pogoda zmienia się na suchą i według lokalnych mieszkańców „chłodną”, tzn. temperatura może spaść do 20º i raczej nie powinna przekroczyć 30º. Jeżeli zacznie padać deszcz, to zdziwieni wyjdziemy na zewnątrz by skorzystać z naturalnego natrysku. Woda w morzu dalej jest ciepła i robi się błękitna i przejrzysta. Od końca lutego zaczyna się trzecia, ciepła pora roku. Temperatura nie spada poniżej 26º i może przez kilka dni utrzymywać się w okolicach 36-37º. Piękna, błękitna woda w morzu utrzymuje około 25º.

Aby zobaczyć aktualną pogodę w naszych lokalizacjach kliknij na wybrany link.

*Bangsaen
*Mae Phim
« powrót Ważne linki
Projekt i realizacja: Arena Internet & LansNet